TELEFON 0(242) 324 03 26

www.antalyacambalkon.gen.tr

Antalya cam balkon firmaları

Antalya cam balkon firmaları

Antalya cam balkon firmaları

Antalya ilimizde cam balkon sistemleri konusunda faaliyet gösteren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar üretici, bayi veya satış noktası olarak hizmet vermektedirler.

Üretici firmalar; Cam balkon sistemlerini imalat ve montaj olarak kendi bünyesinde yapan üretici veya imalatçı firmalardır. Satış işleminde ölçü alma projelendirme, imalat ve montaj aşamalarını kendi personeli ile yapan firmalardır. Bu firmalar, diğer firmalara göre konuya daha hakim olmakla beraber. İşte olabilecek sıkıntılar ve aksaklıkları çözmek konusunda da daha hızlı olumlu olacakları bir gerçektir.

Bayi firmalar; Herhangi bir cam balkon üreticisi firmaya bağlı olarak çalışan bayilik anlaşması yapmış, satış ve iş takibi yapan firmalardır. Üretim ve montaj işlerini çoğunlukla yapmazlar veya sadece birini yaparlar. kar marjı hedefli çalışan bu firmalar üretici firmanın adı ve markası ile satış yaparak faaliyet gösterirler.

Satış noktaları; Bu firmalar, kendilerine ait başka bir iş dalında faaliyet gösteren, ürün yelpazesine cam balkon ürünü de eklemiş olan firmalardır (PVC doğrama işi yapanlar, camcılar veya benzer sektördeki firmalar). Ölçü imalat ve montaj işlemlerini kendileri yapmazlar, Anlaşma yaptıkları üretici cam balkon firmaları aracılığı ile satış yaparlar, cam balkon satış işleminde komisyon alarak iş yapmaktadırlar.

Antalya cam balkon firmaları

Antalya cam balkon firmaları

Cam balkon ürünü satın alırken bizce önemli olan, ürünü satan firmanın, üretici yani imalat, ölçü ve montaj işlerini yapabilir olması tercih edilmelidir. Teknik olarak bunların hepsini aynı bünyede kendi yapabilen firmalarda, iş aksamaları ve hataların oluşması daha zordur. Ayrıca olabilecek aksaklıklarda servis imkanının daha çabuk ve doğru yapılması anlamında üretici firmalar tercih sebebi olmalıdır.

Cam balkon sistemleri, pvc, panjur veya cam sektöründen daha farklı olan, ayrı bir branş ve teknik beceri isteyen bir iştir. Bu işte tecrübeli ve yetişmiş teknik personel gereklidir. Her firma cam balkon ürünü uygulayamaz.

Antalya cam balkon firmaları, bilinmesi gereken konular hakkında bilgiler vermeye çalıştık, aslında sadece cam balkon ürünü olarak değil, benzer branşlardaki firmalar hakkında da, bu konulara dikkat edilmesi gerektiği kanısındayız.