TELEFON 0(242) 324 03 26

www.antalyacambalkon.gen.tr

Antalya cam balkon fiyatları

Antalya cam balkon fiyatları

Antalya cam balkon fiyatları

Katlanır cam balkon ve sürme tip cam balkon sistemlerinde, fiyatlandırma m2 olarak yapılmaktadır. bir balkonun veya kapatılacak alanın m2 hesaplaması, uygulama yapılacak alanın toplam genişliği, yükseklik ile çarpılarak elde edilmektedir. Örneğin 2 kenarı açık L şeklinde bir alanda,  zemindeki genişlikler 3 metre uzun kenar, 1 metre kısa kenar olduğunu varsayalım. Toplam genişlik 4 metre olur, cam balkon konulacak yerden tavana yükseklik te 2 metre ise burada hesaplama 3 X 2 = 6 metre kare m2 olacaktır.

Fiyatlar; ürün kalitesine, cam kalınlığına ve firmaların, kar hedeflerine göre değişiklik göstermektedir. 8 mm. ve 10 mm. kalınlığında cam kullanılabilen cam balkon sistemlerinde 8 mm. ve 10 mm. cam kalınlıkları farklı fiyatlar ile satılmaktadır.( 10 mm. cam 8 mm. cama göre daha pahalıdır.)

Antalya cam balkon fiyatlarında cam rengi de fiyatlandırmada önemlidir. Cam renkleri füme mavi yeşil bronz ve şeffaf olabilir. Şeffaf camlar renkli camlara göre biraz daha ucuzdur. Renkli camların maliyet fiyatının daha yüksek olması buna sebeptir. Füme (siyah) camlar güneş etkisini azaltmak ve içeriyi dışarıdan daha az görünür hale getirmek sağlamak için tercih edilmektedir. Diğer cam renkleri estetik ve dekoratif amaçlı olarak tercih edilmektedir.

Antalya cam balkon fiyatları konusunda araştırma yaparken, ürünlerin kalitesi, sistemin detayları ve kullanılacak malzemenin özellikleri konusunda detaylı bir araştırma yapmak gereklidir.

Antalya cam balkon fiyatları

Sistemde kullanılacak malzeme, profillerin et kalınlığı ve detaylar fiyata etki eden faktörlerdir. Görünüş olarak hep aynı olan cam balkon sistemlerinde, sağlamlık ve uzun ömürlü kulanım için, alüminyum profillerde et kalınlığı çok önemlidir. Bu da fiyatı artıran sebeplerden bir tanesidir.

Kullanılan tekerlerin paslanmaz ve çift rulman olması  ayrıca alttan ve üstten taşımalı oluşu bir diğer önemli unsurdur. Su tahliye kanalı olan profiller ve damlalık kanalı olan baza profilleri. Su yalıtımı konusunda daha iyi bir sistem tercih etmiş olursunuz.

Kısaca özetlemek gerekirse, Antalya cam balkon fiyatları konusunda fiyata etki eden birçok neden bulunmaktadır. Araştırma yapmak ve sistem konusunda detaylı bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Birçok firma ile temas ederek, hangi firma hangi özellikleri kullanıyor, hangi firmanın ürünlerinde ne özellikler var veya yok öğrenilmeli ve cam balkon ürünü yaptırmaya bu araştırmalardan sonra karar verilmelidir.