TELEFON 0(242) 324 03 26

www.antalyacambalkon.gen.tr

Antalya panjur ipi

Antalya panjur ipi

Antalya da eski tip panjurların ip değişimlerini yapmaktayız. Plastik kutusu ile beraber değiştirilen bu ipler, normal ve lux olarak 2 seçenek olarak bulunmaktadır. Aralarında fiyat ve kalite farkı vardır. Detaylı bilgi için arayınız 0242 324 03 26 Antalya panjur ipi Antalya panjur tamiri,

Antalya panjur ipi

Panjurlarda ip kopması en çok rastlanılan problemlerden bir tanesidir. Yukarı aşağı ip sayesinde çalışan plastik panjurlarda ipin zamanla hava şartlarından dolayı yıpranması ve çürümesi sebebi ile diğer bir etken olarak ta panjurun zamanla yıpranması ve rahat çalışamaması gibi durumlarda ötürü, panjur ipi kopabilmektedir. Kopan veya sıkışan panjur iplerinin değiştirilme işlemi sabit veya açılır doğramalara göre kolay veya zor olabilmektedir.Antalya panjur ipi

Antalya ilimizde panjur kullanımı aşırı güneş ve kışın hava şartları (yağmur) sebebi ile çok yaygındır. Bu kadar yaygın panjur kullanımı neticesinde arıza ve aksaklıkların giderilmesi de başlı başına bir sektör halini almıştır. Tabi bu işleri ve tamiratları yapabilecek yetkin ve usta kişileri bulmak işin daha çabuk ve düzgün olmasını sağlayacaktır.

Panjurlarda meydana gelebilecek diğer aksaklıklardan bahsetmek gerekirse, Makas denilen ileri doğru açma kapama işlemini yapmayı sağlayan alüminyum malzemenin kırılması ve bozulması da mümkündür. Panjur ipi değiştirme işleminden daha kolay olan bu işlemde sıkça uygulanmaktadır.

Ayrıca rüzgar ve fırtına sebebi ile panjur plastiklerinin kopması, formunu ayarını kaybetmesi durumunda da müdahale gerektirmektedir.

Bunlar daha az rastlanılabilecek aksaklıklar ve arızalardır. Antalya da panjur konusunda meydana gelebilecek en büyük problem ip kopması ve makaranın içerisinde ipin sıkışması durumudur. Böyle bir durumda ip değiştirmeye gerek duyulduğunda, tamiratı veya değişikliği yapacak firma ve kişilerden, panjur ipinin kalitesi konusunda bilgi almak gerekmektedir, çünkü her üründe olduğu gibi panjur iplerinde de kalite farkı söz konusudur. Daha dayanıklı ipler vardır, az da olsa fiyat farkı olmasına rağmen, bu kaliteli iplerin kullanılması sonraki dönemlerde bu problemle daha uzun vadede karşılaşmamak anlamında önemlidir. daha ekonomik olan iplerin yapısı zayıftır ve sıcak soğuk ve hava şartları ucuz ipin daha çabuk yıpranmasına ve kopmasına sebep olmaktadır.

Antalya da panjur imalatı, Antalya da panjur montajı ve tamiratı için firmamız WİNLİFE faaliyet göstermektedir. İletişim numaramız 0242 324 03 26 dan her türlü panjur ihtiyaçlarınız ve sorunlarınız için ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir