TELEFON 0(242) 324 03 26

www.antalyacambalkon.gen.tr

SİNEKLİK SİSTEMLERİ

SİNEKLİK SİSTEMLERİ

Sineklik ürünü, Antalya ili için önemli bir ihtiyaçtır. Park ve bahçelerin çok oluşu ve iklim şartlarının uygun olması sebebi ile oluşan sinek böcek ve bunun gibi haşerelerden kurtulmanın en iyi yolu sinek kullanmaktır. Kimyasal ilaçlar kullanmak, risklidir ve özellikle küçük çocukların bulunduğu ortamlarda tercih edilmez.

Firmamız Antalya da her model sineklik konusunda üretim ve uygulama olarak faaliyet göstermektedir. Aşağıda sineklik modellerimiz örnekler ve sineklik fiyatlarımız bulunmaktadır.

1. MENTEŞELİ SİNEKLİK

Açılır-kapanır, sök- tak, pratik sineklik olarak ta adlandırılan bu model en ekonomik ve en eski sineklik türüdür. pencere ve kapılara menteşe vasıtası ile monte edilir. alüminyum çerçeveden oluşur. Plastik menteşeler açılıp kapanmasını sağlar. Plastik tutma sapı vardır, yine plastik malzemeden çıt-çıt veya mıktas olarak kilitleme sağlar. Kışın sökülüp muhafaza edilebilir. Yanmaz fiber tül kullanılarak imal edilmektedir. Ekonomiktir, tül ve diğer aksesuarların daha sonra değiştirilmesi veya yenilenmesi mümkündür.

Menteşeli sineklik modeli artıları ;

Ekonomiktir, kolay monte olur, sökülüp takılabilir (Kışın kendiniz menteşeden yukarı kaldırarak çıkarabilir, bir yerde muhafaza ederek yazın ihtiyaç durumunda tekrar takabilirsiniz.), parçalarının ve tülünün değiştirilmesi mümkündür ve kolaydır. Alüminyum çerçeve olduğu için paslanma ve çürüme yapmaz. Çerçeve istenilen renkte boyanabilir.

Menteşeli sineklik modeli zayıf yönleri ;

Her türlü yapıya uygulanamaz, panjur ve fransız tipi denilen küçük balkonlarda uygulanamaz (kanat açılıp kapanamadığı için), basit yapısı kolay bozulmasına plastik parçaların çabuk kırılmasına sebep olmaktadır. büyük ebatlar da uygulama yapmak mümkün değildir.

Menteşeli sineklik resimler;

menteşeli sineklik menteşeli sineklik menteşeli sineklik images (14)

 

2. PİLELİ – PLİSE SİNEKLİK

Bu sineklik türü son birkaç yıldır kullanılmaya başlanmıştır. Şimdiye kadar yapılan sineklik türleri içinde en kullanışlı ve pratik olan modeldir. İlk icadından sonra ufak tefek aksaklıklar tespit edilmiş ve yeni ürünlerde bu aksaklıklar giderilmiştir. Alüminyum çerçeve içerisinde tül, yukarı aşağı veya sağa sola pile şeklinde katlanarak alüminyum yuva içerisine girer. kullanımı çok kolay yer kaplamayan, her türlü kapı ve pencereye adapte edilebilen yapısı sayesinde şu anda en çok tercih edilen modeldir. Fiyat anlamında Menteşeli sineklik ile kıyaslanır ise pahalıdır.

Pileli – Plise sineklik Faydalı yönleri;

Her türlü kapı ve pencereye uygulanabilir, katlanma yönü istenilen tarafa olabilir, (sağa sola aşağı veya yukarı) büyük ebatlarda uygulanabilir, çerçevesi alüminyum olduğu için paslanmaz  ve istenilen renklerde boyanabilir. Sinek ve haşereler için kesin çözümdür (ufak tefek aralık KALMAZ), evcil hayvanlar için (kedi,köpek, tavşan, kuş) dışarı kaçmasına veya aşağı düşmesine engel olur.

 Pileli – Plise sineklik Eksik yönleri;

Fiyat olarak, menteşeli sineklik ile kıyaslanınca daha yüksektir.

Pileli sineklik resimler;

SİNEKLİK SİSTEMLERİ SİNEKLİK SİSTEMLERİ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir